Горанська Тетяна Володимирівна

Горанська Тетяна Володимирівна , старший викладач

Вища освіта: Одеський державний університет ім. І.І.Мечникова, 1988р., спеціальність - російська мова та література, кваліфікація - філолог, викладач російської мови і літератури

Дисципліни, які викладає:

1.Історія зарубіжної літератури

Підвищення кваліфікації: стажування, Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова

Публікації за останні 5 років(основні):

1. О. Бальзак та І. Франко: взаємодія проблематики та поетики / Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. – Вип. 8. – К. - Одеса, 2001. – С. 46-57.

2. І. Франко і світова література: до питання про еволюцію художнього портрету / Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. - Кривий Ріг, 2003. – С. 76-85.

3. Феномен підсвідомого у прозі І. Франка 90-х років / Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. - К., 2004. - С.142 -150.

4. Еволюція образу Лиса в західноєвропейській та українській літературі / Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. - Кривий Ріг , 2008. – С.552 -563.

5. Художня інтерпретація образу скнари в творчості О.Бальзака та І.Франка // Історико-літературний журнал. - Одеса, 2010. - № 18. – С.148-156.

Список наукових праць

ст. викл. Горанська Т. В.

1. Художня інтерпретація образу скнари в творчості О.Бальзака та І.Франка // Історико-літературний журнал. – Одеса, 2010. - № 18. – С.148-156.

2. Характеротворча функція сновидінь у романах та повістях І. Франка 90-х років / Історико-літературний журнал .– Одесса, 2011. – № 19. – С.542-550.

3. Художня інтерпретація міфу про святий Грааль в романі Н.Королевої «Quid est veritas //Лінгвокультурні концепти в мовній свідомості і дискурсі: Зб. наук. праць. Одеса, 2011.(У співавторстві з Л.Грошовенко).

4. «Нове почитання середньовічного сюжету про Трістана та Ізольду в поемі Л.Українки «Ізольда Білорука» // Міжкультурна комунікація.: зб. наук. праць. Одеса-Тирасполь, 2012.

5. Своєрідність жіночих образів у романі Дж. Остен «Гордість та упередження» //Українська культура ХХ – ХХІ століття: екзистенційний, компаративний та гендерний аспекти: матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених. – Одеса, 2012 (У співавторстві з В.Урсул).

6. Тема жіночої помсти в трагедії Еврипіда «Медея» і драмі Стрінберга «Батько» // Українська культура ХХ – ХХІ століття: екзистенцій ний, компаративний та гендерний аспекти: матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених. – Одеса, 2012.

7. Демонологічні мотиви в романі В.Брюсова «Вогненний ангел». // Функціональність загальнокультурних традицій у російській та українській літературах. – Зб. студ. наук. праць.Одеса, 2013. (У співавторстві з А. Башировою).

8. Художня рецепція образу Медеї в романі Л.Уліцької «Медея та її діти»// Функціональність загальнокультурних традицій у російській та українській літературах. – Зб.студ. наук. праць. Одеса, 2013. (У співавторстві з Л.Піштою).

9. Мовленнєва характеристика персонажів у романі І.Франка «Для домашнього вогнища» // Вісник Прикарпатського університету. Вип. ХLІХ- Івано-Франківськ, 2013. – С.295-298.

10. Шекспірівські мотиви в романі І.Франка «Основи суспільності» // Проблеми сучасного літературознавства. Вип.19. – Одеса, 2014. – С.364-370.

11. Функції художнього пейзажу в романах Івана Франка «Для домашнього огнища» та «Основи суспільності» // Міжкультурна комунікація: проблеми і перспективи. Зб. наук. праць. – Одеса-Тирасполь. – 2014.

12. Горанська Т., Омеко Д. Євангельські образи і мотиви у повісті Н.Королевої «Що є істина ?» // Гончарівські читання. Зб. наук. праць. – №9. – Одеса – 2015. – С.103-105.

13. Горанська Т., Богдан Л. Образ Дон Жуана в драматичних поемах Л.Українки «Камінний господар» та О.Пушкіна «Камінний гість» // Гончарівські читання. Зб. наук. праць. – №9. – Одеса – 2015. – С. 97-100.