V Міжнародна науково-практична конференція «Когнітивні процеси та творчість»

14-15 вересня 2014 року проходила V Міжнародна науково-практична конференція «Когнітивні процеси та творчість». У роботі конференції брали участь понад 100 учених з 7 країн світу, серед яких 25 докторів наук.

Організаторами конференцій виступили кафедра педагогічної та вікової психології Інституту психології ПНПУ імені К. Д. Ушинського і педагогічний колектив ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія».

В Одесі, зібралися вчені, представники провідних університетів і наукових шкіл з України, Ізраїлю, Угорщини, Румунії, Китаю, США, Чехії для обговорення актуальних для світової психологічної науки тем.

Учасників конференції привітав ректор ПНПУ імені К.Д. Ушинського, академік НАПН України О.Я. Чебикін. На пленарному засіданні слід відзначити виступи таких вчених, як: академіка НАПН України, професора, д.психол.н., завідувача лабораторії психології творчості, Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України В.О. Моляко (Україна, м. Київ); д.психол.н., професора, завідувача кафедри педагогічної та вікової психології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського С.М. Симоненко (Україна, м. Одеса); professor, director of Academic Development and Assessment, Ariel university Davidovich Nitza (Israel, Ariel);  д.психол.н., професора, завідувача кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ю.М. Швалба (Україна, м. Київ); д.психол.н., професора, завідувача кафедри практичної психології  Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Т.Б. Хомуленко (Україна, м. Харків); д.психол.н., професора, завідувача кафедри прикладної психології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна І.В. Кряж (Україна, м. Харків);  д.психол.н., професора кафедри педагогічної та вікової психології Інституту психології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського  В.В. Плохіх (Україна, м. Одеса).

V Міжнародна науково-практична конференція «Когнітивні процеси та творчість», включала такі напрямки роботи:

- Когнітивні процеси (сучасні напрямки дослідження);

- Інтелектуальні здібності та їх розвиток у різних видах діяльності;

- Творча діяльність особистості  та її механізми;

- Сучасна картина світу (ціннісний, когнітивний, лінгвістичний та  темпоральний аспекти виміру);

- Інноваційні психологічні технології діагностики і розвитку когнітивних  процесів та творчих здібностей особистості.

Проведено Круглий стіл на тему «Актуальні проблеми дослідження когнітивних процесів».

На конференції було проведено наступні майстер-класи: 1) «Взаємодія. Безпека. Команда», ведучий - В.О. Лефтеров, д.психол.н., професор, завідувач кафедри загальних наук, Одеський національний медичний університет (Україна, м. Одеса); 2) «Юнгіанська пісочна терапія», ведучий -  Р.О. Тимошенко, к.психол.н., доцент кафедри психологічної допомоги РГПУ імені А.И. Герцена (Росія, м. Санкт-Петербург); 3) «Тілесно-орієнтована арт-психологія у процесі розвитку творчих процесів особистості», ведучий - А.В. Сергєєва, д.психол.н., доцент кафедри загальної та диференціальної психології, ПНПУ імені К.Д. Ушинського (Україна, м. Одеса); 4) «Використання асоціативних карт у підвищенні творчого потенціалу особистості», ведучий - К.Л. Мілютіна, д.психол.н., професор кафедри психології розвитку, Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка (Україна, м. Київ); 5) «Мета-малюнки у психологічному консультуванні та психотерапії підлітків», ведучий - Т.П. Рєпнова, к.психол. н., доцент кафедри психології та загальнонаукових дисциплін, Одеський інститут Межрегіональної академії управляння персоналом (Україна, м. Одеса); 6) «Робота з мотивом “Змія” за методом символдрами», ведучий - І.В. Розіна, к.психол.н., доцент кафедри педагогічної та вікової психології, ПНПУ імені К.Д. Ушинського  (Україна, м. Одеса).