Про роботу обласних семінарів.

Розпочали роботу обласні семінари на базі Методичного центру художньо-естетичного виховання дітей та молоді ДЗ «ПНПУ імені К.Д.Ушинського» із загальною темою: «Рання профорієнтація та формування високого художньо-естетичного смаку обдарованої учнівської молоді Одеської області».

9  жовтня 2015 року пройшов обласний семінар-практикум керівників вокально-хорових колективів, на якому були присутні 48 керівників вокально-хорового жанру з районів міста Одеси та області: із  Київського, Малиновського, Приморського,  Суворовського районів міста Одеси, міського Палацу дитячої та юнацької творчості, ВПУ №26, 11; Гімназії №9, 4;  ЗОШ №72, 85, 27,84 м.Одеси; БДЮТ м.Іллічівськ; Комінтернівського, Роздільнянського,  Тарутинського  районів  області.

Про формування високого художньо-естетичного смаку, вокально-хорового та музично-інструментального виховання  обдарованої учнівської молоді Одеської області, ранню її профорієнтацію, стан та перспективи розвитку художньо-естетичного виховання, розповів директор Методцентру В.А.Бегунович.

З зацікавленістю присутні переглянули практичне заняття в дитячому  хоровому колективі,  яке провели  керівник народного художнього вокального ансамблю «Домісолька» Одеського міського Палацу дитячої та юнацької творчості  Лариса Долинська, викладач хорових дисциплін Людмила Валь  та концертмейстер кафедри диригентсько-хорової підготовки інституту мистецтв ДЗ «ПНПУ імені К.Д.Ушинського»  Наталя Левченко, та показали роботу над розвитком гармонічного строю в дитячому хоровому колективі,  високий рівень вокально-хорової роботи академічного направлення в шкільному хорі.

Творчо, професійно  провела практичне заняття Галина Лютая, керівник зразкового художнього колективу «Естрадно-вокальний ансамбль «Камертон» Одеського ЦДЮТ «Тоніка», поділившись своїм досвідом, методикою викладання та використання  дитячих музичних інструментів в роботі вокального ансамблю «Сонячні нотки».

Високо професійно провела майстер-клас завідуюча кафедри теорії музики і вокалу, кандидат педагогічних наук інституту мистецтв ДЗ «ПНПУ імені К.Д.Ушинського» Наталя Кьон, розповівши присутнім методику навчання вокальному інтонуванню не співаючих дітей (гудошників). Продовжила цікаву розповідь старший викладач кафедри теорії музики і вокалу інституту мистецтв  Ніна Пирогова з темою «Режим та гігієна розвитку дитячого голосу в період мутаційний та післямутаційний. Робота над виправленням конкретних недоліків».

Захопила присутніх своїм творчим та індивідуальним підходом до кожного маленького вокаліста Олена Круглякова, керівник вокально-хореографічного естрадного дитячо-юнацького колективу  ЦДЮТ «Зоресвіт».

Передає свій досвід чудового академічного вокалу  своїм вихованцям керівник вокального гуртка Методцентру Наталя Шишкіна, зацікавивши слухачів своїм практичним заняттям по методиці та прийомам роботи над технікою виконання вокальних творів швидкого темпу.

16 жовтня пройшов семінар-практикум керівників музично-інструментальних колективів.  Розпочав семінар В’ячеслав Карауш, завідувач кафедри відділення духових інструментів ОУМК ім. К.Ф.Данькевича, який провів майстер-клас з показовими виступами студентів.

Вже в котрий раз Михайло Швець, керівник зразкового оркестру духових інструментів ОЗОШ №77,  зацікавив слухачів яскравою  грою духового оркестру та естрадного квінтету, а Оксана Луцишина, старший викладач по класу флейти ДМШ №4, показала практичне заняття по темі: «Специфіка виражальних засобів гри на флейті», яке супроводжувалось чудовим виконанням музичних творів ансамблю флейтистів.

Зацікавили слухачів темою «Засоби музичної виразності  у виконавському процесі» Людмила Зінченко з квартетом домристів та Людмила Бондар з квінтетом баяністів-акордеоністів.

Присутні висловили подяки організаторам за високий професійний рівень проведення семінарів з вокально-хорового та музично-інструментального жанрів.

Запрошуємо всіх зацікавлених прийняти участь у роботі обласних семінарів з літературно-театрального, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які пройдуть 6 та 13 листопада 2015 року на базі Методичного центру, вул.. Градоначальницька,1.