Факультет музичної та хореографічної освіти

muz horeograf

Факультет музичної та хореографічної освіти має давні традиції та великий досвід підготовки висококваліфікованих фахівців у галузях «Освіта/Педагогіка» та «Культура і мистецтво» зі спеціальностей «Музичне мистецтво» і «Хореографія».

За 55 років існування факультет перетворився в один із провідних осередків музичної та хореографічної освіти дітей та молоді в Україні, став потужною науковою інституцією дослідження проблем художньої освіти, мистецької педагогіки, музично-хореографічного виконавства. Факультет є авторитетним і активно діючим науково-методичним центром художньо-естетичного просвітництва, мистецької освіти дітей та молоді.

На факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями 014 Середня освіта. Музичне мистецтво, 025 Музичне мистецтво, 014 Середня освіта. Хореографія і 024 Хореографія на денній і заочній формах навчання за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти.

Факультет має значний досвід у підготовці фахівців вищої кваліфікації за третім (освітньо-науковим) рівнем щодо здобуття наукового ступеню доктор філософії (PhD). Наразі в аспірантурі за спеціальністю 014 Середня освіта. Музичне мистецтво навчається майже 40 аспірантів, з яких 30 – здобувачі-іноземці. За останні 5 років успішно захистили кандидатські дисертації майже 50 аспірантів. Уперше в університеті протягом 2020-2021 н.р. проведено за експериментом 7 захистів дисертацій під час разових засідань учених спеціалізованих рад.

Мистецько-освітній процес на факультеті забезпечують чотири фахові кафедри: музичного мистецтва і хореографії; музично-інструментальної підготовки; теорії музики і вокалу; диригентсько-хорової підготовки, на яких працюють 7 докторів наук, професорів, 22 кандидати наук, доценти, 2 народних артисти України, 4 заслужених артисти й заслужені працівники освіти України. Для викладання запрошуються провідні фахівці в галузі музичного і хореографічного мистецтва, балетмейстерської підготовки із освітніх закладів, академічних театрів міста.

Потужній науково-педагогічний потенціал факультету музичної та хореографічної освіти уможливлюють успішне вирішення проблеми модернізації освітнього процесу щодо інноваційних підходів до формування професійної компетентності, творчої активності, креативності майбутніх фахівців. Високий професіоналізм науково-педагогічних працівників фахових кафедр підтверджується творчо-виконавськими досягненнями здобувачів освітніх і наукового ступенів: «Бакалавр» «Магістр» «Доктор філософії (PhD)».  Щорічно студенти факультету отримують призові місця на міжнародних і національних конкурсах, фестивалях і олімпіадах (зокрема, Австрії, Греції, Іспанії, Німеччини, Румунії, Польщі, Фінляндії, Чехії, України та ін.). Тільки за останні 3 роки здобувачі отримали 184 призових місць, з яких: 29 - найвищі нагороди «Гран-Прі» та 117 - перші місця.

Факультет підтримує міжнародні академічні, творчі і наукові зв’язки з науковими центрами та закладами освіти Німеччини, Ізраїлю, Болгарії, Китаю, Чехії, Білорусі та інших країн. Перед студентами і викладачами з майстер-класами, вебінарами, лекціями виступають фахівці з Ізраїлю, Польщі, Швеції, Китаю, Білорусі та інших країн. Свою виконавську майстерність випускники й викладачі-хореографи презентували у Південній Кореї, Італії, Німеччині, Хорватії.

Понад 20 років на факультеті отримують професійну підготовку іноземні студенти, переважно, з Китаю (за цей пеірод підготовлено майже 400 фахівців для КНР), а також з Еквадору, Туреччини, Ірану, Сирії та інших країн.

Випускники факультету працюють у різних містах України, а також за її межами: у Німеччині, Швеції, Китаї, Ізраїлі, Туреччині, США, Білорусі, Казахстані тощо. Серед випускників факультету є доктори і кандидати наук, професори, доценти, декани факультетів  і завідувачі  кафедр в Україні, Китаї, Туреччині, Еквадорі, Білорусі та в інших державах. Отримана на факультеті освіта дає широкі можливості працевлаштування. Випускники здобувають можливість викладати музичне мистецтво, хореографію, світову художню культуру; працювати сценаристами та режисерами театралізованих заходів, учителями музичного мистецтва і хореографії в закладах загальної середньої освіти, мистецьких школах, училищах, коледжах, керівниками художніх колективів, студій, гуртків, дитячих театральних колективів тощо.

Наразі факультет музичної та хореографічної освіти – один з провідних навчально-наукових й освітньо-мистецьких університетських підрозділів, відомий не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Колектив факультету відкритий новітнім підходам, упровадженню інноваційних технологій і спрямований на модернізацію підготовки майбутніх фахівців у галузі мистецької освіти в контексті інтеграції її у світовий освітній простір.

Очолює факультет декан - Новська Олена Рудольфівна, кандидат педагогічних наук, доцент.

Місцезнаходження факультету музичної та хореографічної освіти Університету Ушинського: Україна, 65009, м. Одеса,  вул. Фонтанська дорога, 4, корпуси № 8, 9.

Поштова адреса: Україна, 65026, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.

Телефон: + 380630598450;

Прийом відвідувачів деканом: щопонеділка і щосереди з 12.30 до 14.30.