Вдовіченко Оксана Володимирівна

width=297Вдовіченко Оксана володимирівна кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики практичної психології.

Освіта: Одеське педагогічне училище, спеціальність "Початкове навчання" (1992?1996). Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, спеціальність "Початкове навчання, психологія" (1996?1999).

В спеціалізованій вченій раді Д. 64.051.08 у 2003 році при Харківському національному університеті ім В. Н. Каразіна успішно захистила кандидатську дисертацію "Проявление и коррекция риска у студентов, которые обучаются по разным образовательно-профессиональным программам" за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія, науковий керівник – дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор Чебикін Олексій Якович.

Професійна активність: В ПНПУ імені К. Д. Ушинського працює з 2002 р. (на той час – Південноукраїнський державний педагогічний інститут імені К. Д. Ушинського) викладачем?стажистом кафедри теорії та методики практичної психології. З 2006 р. і до нині – доцент кафедри теорії та методики практичної психології.

Наукові інтереси: психологія ризику, психологія травмуючих ситуацій, емоції та ризиковані дії, психологічні проблеми безпеки.

Науково-організаційна діяльність: О. В. Вдовіченко бере активну участь у громадській та виховній роботах кафедри зі студентською молоддю. Педагогічну діяльність успішно поєднує з науково-дослідною та навчально-методичною роботою. Виконує дослідження з кафедральної теми, керує психологічною практикою студентів, здійснює керівництво курсовими та дипломними роботами.

Забезпечення дисциплін:

Зоопсихологія та порівняльна психологія;

Політична психологія;

Основи антропогенезу;

Психологія травмуючих ситуацій.

Основні публікації: Опубліковано більше 60 наукових праць, серед яких: 4 науково-методичних посібників (в співавторстві); 1 стандартизована методика, що діагностує особливості особистості (свідоцтво на реєстрацію авторського права на твір); методичні рекомендації з питань теорії і практики політичної та порівняльної психології.

Навчальні та методичні посібники:

1. Выраженность риска у студентов: Монография / А. Я. Чебыкин, О. В. Вдовиченко. – Одесса : Видавець Черкасов М. П., 2004. – 200 с.

2. Порівняльна психологія: Методичні рекомендації / О. В. Вдовиченко. – Одеса : ПДПУ імені К. Д. Ушинського, 2005. – 43 с.

3. Методичні положення курсу "Порівняльна психологія" за модульно-рейтинговою системою організації навчання / О. В. Вдовиченко // Проблеми сучасної педагогічної освіти. Сер. Педагогіка і психологія. – Зб. Статей: Вип. ІІ. Ч.І. – Ялта : РВВ КГУ, 2006. – С. 82?87.

4. Схильність до ризику у різних сферах діяльності: Методика дослідження / О. В. Вдовиченко / Південноук. держ. пед. ун-т імені К. Д. Ушинського. – Одеса : Фенікс, 2007. – 34 с.

5. Політична психологія: Методичні рекомендації / О. В. Вдовиченко. – Одеса : Фенікс, 2009. – 74 с.

Останні статті:

1. Мотивационные конструкты, обуславливающие возникновения риска / О. В. Вдовиченко // Наука і освіта: Спецвипуск. Проект проф. О. П. Саннікової "Психологія особистості: теорія, досвід, практика". – 2010. – № 9. – С. 29–35.

2. Психологический концепт риска и его соотношение с понятием "конфликт" / О. В. Вдовиченко // Зб. мат. Міжн. наук.-практ. семінару-наради (25 листопада 2010 р.). – Одеса : СМИЛ, 2010. – С. 140–143.

3. Проявление особенностей риска в подростковом возрасте / О. В. Вдовиченко // Зб. наук. праць Ін-ту психол. імені Г. С. Костюка АПН України "Проблеми загальної та педагогічної психології"; за ред. акад. С. Д. Максименка. – Київ, 2011. – Т. XIII. – Ч. 5. – С. 34?39.

4. Практичні аспекти політичної психології у роботі з майбутніми фахівцями / О. В. Вдовиченко // Зб. наук. праць: Асоціація політ. психол. України; Ін-т соц. та політ. психол. НАПН України; за заг. ред. М. М. Слюсаревського. – К. : Міленіум, 2011. – Вип. 12. – С. 3?8.

5. Перспектива психофизиологического подхода к исследованию феноменологии риска / Т. В. Дегтяренко, О. В. Вдовиченко // Міжн. медико-філософ. журнал "Інтегративна антропологія". – Одеса, 2012. – № 2 (20). – С. 25?32.

6. Теоретико-методологические подходы к рассмотрению риска как динамического процесса в психологии / О. В. Вдовиченко // Гуманітарний вісник ДВНЗ "Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди": Зб. наук. праць – Переяслав-Хмельницький, 2012. – Вип. 25. – С. 255?260.

7. Психологическая профилактика рискованных действий у подростков в учреждениях рекреационного типа / О. В. Вдовиченко // Наука і освіта: Тематичний спецвипуск "Актуальні проблеми рекреаційної психології дитинства". – 2012. – № 10. – С. 46?50.

8. Психологическая модель рискованного действия / О. В. Вдовиченко // Зб. наук. праць "Проблеми екстремальної та кризової психології". – Харків : НУЦЗУ, 2013. – Вип. 14. – Ч. І. – С. 62?71.

9. Философско-антропологический аспект феномена "риск" / О. В. Вдовиченко // Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Психологія. Вип. 46, Частина І. – Х. : ХНПУ, 2013. – С. 37?49.

10. Элементы возникновения рискованного действия / О. В. Вдовиченко // Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Психологія. Вип. 47. – Харків : ХНПУ, 2014. – С. 23?33.

ВІТАЄМО!!! НАМ 200 РОКІВ!

• Віртуальний тур