Хмель Наталія Дмитрівна

align=leftХмель Наталія Дмитрівна кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету психологічної освіти, директор інституту психології.

Освіта: Закінчила Одеський державний педагогічний інститут імені К.Д. Ушинського (факультет підготовки вчителів початкових класів). Відмінник освіти України. Практичний психолог вищої категорії.

Забезпечення дисциплін:

Вступ до спеціальності "Психологія";

Психодіагностика.

Методична робота

* Підготовка методичних матеріалів до курсового та дипломного проектування, практик і самостійної роботи студентів;

* Розробка навчальних планів; навчальних програм; робочих навчальних планів, робочих навчальних програм;

* Складання завдань для проведення модульного та підсумкового контролю; завдань для проведення тестового контролю

Наукова робота:

* Організація та проведення конференцій, симпозіумівх, семінарів (міжнародних, вітчизняних, інших);

* Рецензування навчальних посібників, дисертацій, авторефератів, наукових статей, наукових проектів, тематичних планів тощо;

* Керівництво науковою роботою студентів з підготовкою наукової статті, доповіді на конференцію

У межах наукової теми кафедри «Науково-методичні основи практичної підготовки психолога» Н.Л. Хмель проводить наукові дослідження за наступними напрямками: цілеутворення та цілепокладання.

Науковий керівник кандидатських дисертацій аспірантів та пошукачів зі спеціальності 190007 – педагогічна та вікова психологія; дипломних і магістерських робіт студентів зі спеціальності «Психологія».

Організаційна робота:

* Організація та проведення загальнодержавних наукових конференцій, симпозіумів, семінарів;

* Робота з видання наукових і науково-методичних збірників;

* Участь у підготовці та проведенні студентських і учнівських олімпіад

Основні публікації:

1. Програмний комплекс з практики студентів напряму/спеціальності "Психологія" / Н. Д. Хмель, Г. О. Козакова. – Одеса, 2013. – 78 с.

2. Психологическая природа религиозной веры / Н. Д. Хмель // Проблеми екстремальної та кризової психології: Збірник наукових праць. Вип.14. Частина ІІ. – Х. : НУЦЗУ, 2013. – С. 381–391.

3. Психологическое сопровождение социальной адаптации иностранных студентов в контексте интеграции в европейское образовательное пространство / Н. Д. Хмель, Дин Синь // Науковий вісник Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. – 2009. – № 3. – Ч. 2. – С. 142–149.

4. Влияние средств массовой информации на сознание подрастающего человека / Н. Д. Хмель, А. Д. Шараф // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих наукових, 13 квітня 2009 р. – С. 185–187.

5. Психологічна готовність дитини до шкільного навчання / Н. Д. Хмель, М.В. Дейнега // Матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 25-26 квітня 2008 р. – Одеса, 2008. – С. 194–198.

6. Феномен детской тревожности / Н. Д. Хмель, Д. А. Липартелиани // Матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 25-26 квітня 2008 р. – Одеса, 2008. – С. 203–206.

7. Роль семьи в проявлении детской агрессивности / Н. Д. Хмель, И. Н. Лебедь // Матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 25-26 квітня 2008 р. – Одеса, 2008. – С. 213–215.

8. Особенности развития воображения в младшем школьном воздасте / Н. Д. Хмель, И. В. Петрова // Матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 25-26 квітня 2008 р. – Одеса, 2008. – С. 215–219.

9. Психологические аспекты проблемы одиночества подростков / Н. Д. Хмель, И. А. Гохман // Матеріали Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 26-27 квітня 2007 р. – Одеса, 2007. – С. 100–103.

10 Системно-діяльнісний підхід до підготовки майбутнього вчителя: Монографія / О. Я. Чебикін, З. Н. Курлянд, Н. Д. Хмель, та інш. – Одеса: СМИЛ, 2006. – 120 с.

11. Будущему психологу об особенностях феномена граффити / Н. Д. Хмель, А. И. Ланкин // Матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару "Проблеми психолого-педагогічного супроводу підготовки фахівців у вищій школі", 22 грудня 2006 р. – Одеса, 2006. – С. 97–99.

12. Проблема формування професійних стилів діяльності психологів в системі освіти / Н. Д. Хмель, С. В. Ковальчук // Матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару "Проблеми психолого-педагогічного супроводу підготовки фахівців у вищій школі", 22 грудня 2006 р. – Одеса, 2006. – С. 86–88.

13. Психологічний супровід студентської сім?ї / Н. Д. Хмель, Л. М. Пономаренко // Матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару "Проблеми психолого-педагогічного супроводу підготовки фахівців у вищій школі", 22 грудня 2006 р. – Одеса, 2006. – С. 57–59.

14. До проблеми відбору абітурієнтів на педагогічні спеціальності ВНЗ / Н. Д. Хмель, В. В. Бобошко // Матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару "Проблеми психолого-педагогічного супроводу підготовки фахівців у вищій школі", 22 грудня 2006 р. – Одеса, 2006. – С. 26–29.

15. Проблема змісту курсу "Вступ до спеціальності ("Психологія")" у парадигмі кредитно-модульної системи / Н. Д. Хмель // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми психологічної підготовки в системі вищої освіти", 29 квітня 2005 р. – Одеса, 2005. – С. 174–178.

ВІТАЄМО!!! НАМ 200 РОКІВ!

• Віртуальний тур