Обговорення проєктів освітньо-наукових програм з підготовки докторів філософії на кафедрі педагогіки

113 травня 2022 року в онлайн форматі на розширеному засіданні кафедри педагогіки відбулося обговорення проєктів ОНП Освітні, педагогічні науки і ОНП Професійна освіта, в якому взяли участь викладачі кафедри педагогіки, члени робочих груп, наукові керівники аспірантів, деякі декани факультетів, аспіранти, роботодавці та стейкхолдери.

З метою поліпшення якості вищої освіти, оптимізації освітнього процесу та вдосконалення змісту ОНП під головуванням завідувачки кафедри педагогіки професора Ірини Княжевої відбувся продуктивний обмін думками щодо переваг і недоліків чинних ОНП, що дало можливість виявити проблемні місця змістів програм, відчути ставлення аспірантів, випускників аспірантури, викладачів, стейкголдерів та всіх зацікавлених, виявити рівень задоволеності визначених у програмі компетентностей, врахувати зауваження та рекомендації у реалізації програм.

Гарант ОНП Освітні, педагогічні науки професор Тетяна Койчева запропонувала врахувати в програмах затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.01.2022 № 44 «Порядок присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії».

Гарант ОНП Професійна освіта професор Тетяна Осипова акцентувала увагу на важливості угод про співробітництво та проходження науково-педагогічної практики здобувачами вищої освіти, участі аспірантів у стажуваннях, програмах обміну, міжнародних конкурсах, конференціях, міжнародних стажувань / підвищенні кваліфікації наукових керівників, відповідності напрямів досліджень аспірантів та їхніх наукових керівників, дотриманні академічної доброчесності у науковій діяльності наукових керівників та аспірантів.

Обговорення було дуже продуктивним, висловлювалися пропозиції щодо уточнення змістового аспекту дослідницьких напрямів за двома програмами.