VIІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка здоров’я»

18-19 травня 2018 р. у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди пройшла VIІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка здоров’я», у якій прийняли участь викладачі кафедри.
Конференція була присвячена висвітленню теоретичних та практичних результатів досліджень щодо проблем вивчення, збереження та формування здоров’я дітей, учнівської та студентської молоді.
Основні тематичні напрямки роботи конференції
здоров’я людини як медико-біологічна, екологічна, філософська, соціально-економічна, культурологічна та психолого-педагогічна категорія;
стан фізичного, психічного, духовного й соціального здоров’я дітей, підлітків та молоді;
валеологія як наука про здоровʼя: сучасний стан та перспективи розвитку;
теоретико-методологічні основи педагогіки здоров’я;
культура здоровʼя як особистісний феномен;
фізичне виховання, ерготерапія, фізична реабілітація та рекреація у збереженні й відновленні здоров’я та ін.

Ініціатором і організатором традиційно виступив
Бойчук Юрій Дмитрович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної, інклюзивної і здоровʼязбережувальної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди

У роботі конференції прийняли участь відомі науковці з різних ЗВО України:
Бондар Віталій Іванович, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри спеціальної, інклюзивної і здоровʼязбережувальної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди
Гончаренко Марія Степанівна, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри валеології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація валеологів України»
Гриньова Марина Вікторівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, декан природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка
Єжова Ольга Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Сумського державного університету та ін.

Університет Ушинського представляв Босенко Анатолій Іванович, кандидат біологічних наук, приват-професор, завідувач кафедри біології і основ здоровʼя, який виступив з пленарною доповіддю «Новітні підходи щодо оцінки адаптаційних можливостей дітей і молоді», а також виступив модератором секції 2. Екологія і здоровʼя людини. Сучасні методи оздоровлення. Методика навчання здоровʼю.

Другий день роботи конференції проходив на базі «КЗ «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс» – школи для глухих дітей.
Учасники конференції були приємно здивовані і вражені ентузіазмом та талантом педагогів і учнів цього закладу освіти, якими був організований творчий концерт, і який не залишив нікого байдужим.

З великою зацікавленістю і задоволенням учасники конференції прийняли участь у роботі майстер-класів з вишивання стрічками «Збереження та розвиток  творчого й особистісного потенціалу дитини з особливими освітніми потребами», з ткацтва «Формування художньо-естетичної компетентності, сприяння подальшій успішній адаптації та творчій самореалізації в нових умовах шкільного та майбутнього дорослого життя нечуючої дитини», з писанкарства «Формування  соціально-моральної та комунікативно-мовленнєвої компетентності художніми виразами», з ЛЕГО-технологій «Час змін. Погляд у майбутнє», з слухової реабілітації «Розвиток слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови за допомогою сучасних технологій» та ін.

До нових зустрічей!