Інститут фізичної культури, спорту та реабілітації

Навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та реабілітації Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського є справжнім флагманом з підготовки вчительських кадрів на Одещині, який бере свій початок з факультету фізичного виховання, заснованого у 1947 році.

Наразі здійснює підготовку майбутніх учителів фізичної культури та фахівців зі спортивно-масової роботи за освітньо-професійними рівнями вищої освіти бакалавр і магістр за спеціальністю «Середня освіта (фізичне виховання)». В інституті також здійснюється підготовка фахівців за освітніми рівнями бакалавра, магістра за спеціальністю “Спеціальна освіта (логопедія)”. Студенти мають змогу отримати спеціалізацію «Початкова освіта дітей з тяжкими порушеннями мовлення”.

До складу інституту входять 6 кафедр: дефектології та фізичної реабілітації; теорії і методики фізичної культури та спортивних дисциплін; біології і охорони здоров’я, гімнастики, спортивних ігор, а також фізичного виховання. На кафедрах працюють 7 докторів наук, професорів; 33 кандидатів наук, доцентів. Наукові доробки професорів Б. Т. Долинського, Б. Г. Шеремета, Т. В. Дегтяренко, П. Б. Джуринського, О. І. Форостян, А. І. Босенка відомі широкому загалу науковців у галузях фізичного виховання, фізичної реабілітації, спорту, здоров’я людини, екології, спеціальної освіти.

Діє аспірантура за спеціальностями "Спеціальна освіта", "Професійна освіта”. Сформовані наукові школи Б. В. Сермєєва та Т. М. Цонєвої, справу яких продовжують їхні учні. Працівники кафедр систематично виступають ініціаторами та організаторами міжнародних науково-практичних конференцій для викладачів, студентів та молодих учених.

Навчальна та матеріальна база інституту включає спеціальну бібліотеку, навчально-методичні кабінети, спортивні майданчики, зали боротьби, фізичної підготовки, лабораторії анатомії, фізіології, біохімії, валеології, сучасно обладнаний комп'ютерний центр, спортивно-оздоровчий, реабілітаційний центр «Буревісник» на узбережжі Чорного моря.

Інститутом щорічно проводяться регіональні, національні та міжнародні науково-практичні конференції. Систематично випускаються наукові збірники – «Проблеми реабілітації», «Адаптаційні можливості дітей та молоді». Факультет підтримує творчі зв'язки з провідними науково-дослідними центрами України, Польщі, Білорусі, Ізраїлю, Канади, Туреччини та ін. Щорічно студенти стають переможцями всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конкурсів та олімпіад.

Студентські команди інституту з плавання, легкої атлетики та боротьби регулярно стають чемпіонами області серед вишів. Окремі спортсмени є переможцями і призерами чемпіонатів і кубків України, Європи та світу. Серед студентів та випускників є учасники та переможці Олімпійських та Паралімпійських ігор з легкої атлетики, фігурного катання, боксу, стендової стрільби та веслування на байдарках і каное.

Адреса інституту: Україна, 65009, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 4, корпус 8.

Телефон: +38-048-705-46-73. Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського