Обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Практична та прикладна психологія» зі стейкхолдерами .

2Задля удосконалення якості підготовки магістрів 20 квітня 2023 року кафедрою загальної та диференціальної психології організовано онлайн - зустріч проєктної групи з оновлення та супроводу освітньо-професійної програми «Практична та прикладна психологія» підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 «Психологія» у складі: гаранта програми канд. психол. наук, доцента кафедри загальної та диференціальної психології О.О.Водолазської; робочої групи у складі: завідувачки кафедри загальної та диференціальної психології, доктора психол. наук, професора О.П.Саннікової, доктора психол. наук, професора Ю.Б.Максименка, канд. психол. наук, доцента кафедри загальної та диференціальної психології Н.І.Меленчук зі стейкхолдерами : президентом Асоціації «Психея» (м. Одеса) Гертрудою Вікторівною Шпатаковською, директором Комунальної Установи «Одеський інклюзивно-ресурсний центр №5 Світланою Олександрівною Герегою, а також з роботодавцем канд. психол. наук, директором психологічного консультативного Центру Оленою Миколаївною Гайворонською. На зустрічі присутніми були викладачі кафедри (доц. Ю. Г. Черножук, ст.викл. І. О. Гордієнко, доц. Т. Ю. Ульянова, доц. О. А. Оріщенко, доц. І. А. Василенко, лаборант О. І. Зелененька) та здобувачі вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія за другим (магістерським) рівнем першого та другого року навчання. Під час зустрічі присутні виявили зацікавленість, відзначивши необхідність і унікальність освітньо-професійної програми «Практична та прикладна психологія». Зокрема, практично, усі доповідачі у своїх висловлюваннях звертали увагу на те, що ОПП «Практична та прикладна психологія» усім своїм змістом спрямована на здійснення психологічної допомоги різним категоріям населення у воєнний та повоєнний час. Знання, які отримуватимуть здобувачі за вивченням обов’язкових та вибіркових дисциплін, будуть сприяти оволодінню компетентним прийняттям фахових рішень у складних і непередбачуваних умовах реальності та спрямованості на розбудову нашої країни після війни. За висловлюваннями стейкхолдерів, освітньо-професійна програма є фундаментальною базою у підготовці практичних психологів, які, оволодівши навичками та вміннями практичної роботи в системі соціально-психологічної служби, консультативно-корекційної індивідуальної та групової професійної діяльності, зможуть самостійно надавати суспільству психологічну допомогу: на підприємствах, у організаціях, психологічних центрах, у приватній практиці тощо. Особливо важливим під час бесіди був момент акцентування уваги присутніх на тому, що в реалізації змісту освітньої програми використовуються доробки наукової школи доктора психологічних наук, професора О.П.Саннікової «Психологія індивідуальних відмінностей (індивідуально-психологічні особливості особистості)». Онлайн – зустріч членів кафедри загальної та диференціальної психології, здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня та стейкхолдерів з приводу обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Практична і прикладна психологія» пройшла дружньо та продуктивно.