1Гарант, члени робочої групи та здобувачі ОНП Психологія два дні поспіль 25 та 26 квітня 2023 року на платформі Zoom долучилися до онлайн тренінгу в рамках Еразмус+ проєкту «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE) на тему «Інституціоналізація та інтернаціоналізація співпраці та партнерства у професійній підготовці майбутніх педагогів», організатором якої виступив Університет Констанца.
Тренінг для науково-педагогічного персоналу провела компетентна та досвідчена команда тренерів:
Андреас Юттлер, магістр наук – керівник координації програм для старшої та середньої школи, Університет педагогічної освіти Тургау (Швейцарія).
Доктор Маттіас Конрад – науковий співробітник, Бінаціональна школа освіти, Університет Констанца (Німеччина).
Доктор Вера Браун – науковий співробітник, Кафедра економічної та бізнес-освіти,Університет Констанца (Німеччина)
Ян Вішманн – директор Семінару з підготовки та підвищення кваліфікації педагогів уВайнгартені (Німеччина)
Було виконано наступні завдання:
- презентувати механізми, інструменти та приклади установлення партнерства з іншими зацікавленими сторонами та міжнародними партнерами у підготовці педагогів в різних фазах підготовки;
- обговорити роль соціального статусу професійної освіти в розвитку систем освіти.
Досягнуто такі навчальні результати:
- розуміння міжнародних систем освіти;
- можливості проведення імпліцитного та експліцитного порівняння різних підходів до підготовки педагогів у різних системах освіти;
- розуміння механізмів, інструментів та структур установлення партнерства в навчанні педагогів на різних етапах;
- розуміння важливості професійної освіти для розвитку системи освіти та суспільства.
На онлайн-тренінгу було опрацьовано питання співпраці між різними стейкголедерами у професійній підготовці педагогів професійної освіти; підготовки педагогів у Баден-Вюртемберзі: роль та завдання Бінаціональної школи освіти; питання підготовки та підвищення кваліфікації педагогів у Вайнгартені; значення професійної освіти, кооперативні структури у другій фазі професійної підготовки педагогів у Баден-Вюртемберзі на прикладі Семінару з підготовки та підвищення кваліфікації педагогів у Вайнгартені тощо. Захід пройшов активно та змістовно, було організовано зворотній зв'язок з аудиторією.