Круглий стіл «Творчість Г. Сковороди: минуле й сьогодення»

photo_2022-12-15_13-01-20До 300-річчя з дня народження Г. Сковороди 15 грудня 2022 року під керівництвом викладача кафедри української та зарубіжної літератур Павлюк Н.Л. студенти першого курсу історико-філологічного факультету взяли участь у круглому столі  «Творчість Г. Сковороди: минуле й сьогодення».

Вітаємо всіх шанувальників Українського Слова й переможців мовно-літературних Конкурсів!

9Сьогодні Україна захищає рідну землю, історію, культуру, традиції та мову. Все те, що цінне кожному українцю. Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно відчувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Цьогоріч на історико-філологічному факультеті під гаслом «Мова – це наш оберіг, мова – це наша зброя!» пройшла низка тематичних заходів.

Вітання з Днем української писемності та мови від студентів і викладачів історико-філологічного факультету

ngerbЩиро вітаємо Вас з Днем української писемності та мови!
Сьогодні свято української мови та писемності, день, коли в нас є нагода вклонитися Слову в його красі, виразності, влучності та розмаїтті.

Спадщина Г. С. Сковороди – духовне осердя української культури

17 листопада відбулась Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Літературна творчість Григорія Сковороди й сучасність», яка була організована кафедрою української та зарубіжної літератур.

Гостьова лекція в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського «Аксіологічні виміри історичної прози Ю. Мушкетика»

12 листопада 2022 року відбулася гостьова лекція к. філол. н., викладачки кафедри української та зарубіжної літератур ДЗ "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського" Надії Павлюк «Аксіологічні виміри історичної прози Ю. Мушкетика» для студентів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського в межах  річного гостьового лекторіуму, організовуваного кафедрою української мови і літератури зазначеного ЗВО.

Тиждень медіаграмотності на історико-філологічному факультеті

124-31 жовтня в усьому світі відзначається Глобальний тиждень медіа та інформаційної грамотності. Цьогоріч уперше за ініціативи команди «Фільтр» (Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України) спільно з партнерами (Усеукраїнський проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» від IREX in UKRAINE, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, програма USAID «Мріємо та діємо») було організовано ряд важливих ініціатив, що мали на меті об’єднати українців навколо теми інформаційної безпеки під час війни та надати дієві інструменти для боротьби з фейками, ворожою пропагандою та маніпуляцією.

Олександр Середа на презентації навчального посібника для турецькомовних студентів (2)

1У генеральному консульстві України у Стамбулі в академічному колі українських та турецьких науковців з вищих навчальних закладів відбулася презентація навчального посібника «Українська мова для турецькомовних студентів. Базовий рівень», авторами якого є викладачі-ентузіасти відділення україністики зі Стамбульського університету Мар'яна Барчук-Галик, Алла Дудка, Олена Фурат і Teтяна Fecan-Baştepe.

Семінар «Текст і образи війни : особливості взаємодії»

121 жовтня магістранти другого року підготовки історико-філологічного факультету в межах вивчення вибіркової дисципліни «Медіакультура і мас-медіа» (керівник курсу - доц. Горіна Ж.Д.) долучилися до онлайн-участі у VIII міжнародному науково-практичному семінарі «Текст і образ: особливості взаємодії між наративом та візуальністю. Образи війни», організованого кафедрою історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка.

Сторінка 1 із 6

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського