Історико-філологічний факультет

Ykr fil

Історико-філологічний факультет зі своїми багатими традиціями, які беруть початок з 12 липня 1930 року, та висококваліфікованим кадровим складом є одним із найстаріших підрозділів Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Історія факультету пов'язана з іменами відомих письменників та науковців, зокрема С. П. Дудника, С. І. Олійника, Р. М. Волкова, С. С. Дложевського та ін.

Факультет є справжнім центром підготовки вчителів української мови і літератури, російської мови і літератури, історії з додатковими спеціальностями та спеціалізаціями з англійської мови та зарубіжної літератури. Навички професійної діяльності студенти набувають під час навчальної та виробничої практик у провідних закладах освіти.

Перспективними напрямами міжнародного співробітництва історико-факультету є: інтернаціоналізація навчально-наукової діяльності, розвиток наукових шкіл, робота з інституціями Європейських країн, проведення міжнародних наукових конференцій, олімпіад, конкурсів, фестивалів; організація літніх шкіл, участь у наукових і освітянських асоціаціях, здійснення академічних та культурних обмінів.

Декан факультету – кандидат філологічних наук, доцент Кон Олена Олександрівна.

Секретар деканату – Аргірова Марія Василівна.

Фахівець – Тримуд Ольга Юріївна.

Факультет об’єднує 5 кафедр, які спрямовують свої зусилля на реалізацію навчально-виховних, науково-дослідних та культурно-просвітницьких завдань вищої освіти України:

· кафедра української та зарубіжної літератур (завідувач кафедри – доктор філологічних наук Н. В. Сподарець);

· кафедра української філології і методики навчання фахових дисциплін (в.о. завідувача кафедри – кандидат філологічних наук,                   доцент О. А. Кучерява);

· кафедра слов’янського мовознавства (завідувач кафедри – кандидат філологічних наук, доцент М. А. Сокаль);

· кафедра історії України (в. о. завідувача кафедри - кандидат історичних наук, доцент В. М. Чумак);

· кафедра всесвітньої історії та методології (завідувач кафедри - доктор філософських наук, професор Ю. А. Добролюбська).

Колективи кафедр активно запроваджують нові ефективні форми навчання з використанням інноваційних технологій. Основна увага викладачів спрямована на модернізацію освітнього процесу, науково-дослідну роботу. Теоретичну і практичну підготовку забезпечує висококваліфікований науково-педагогічний склад, зокрема 11 докторів наук, професорів і 40 кандидатів наук, доцентів. Відомою є наукова школа професора В. П. Дроздовського, справу якого успішно продовжують його учні. На факультеті плідно працюють доктори наук, професори О. А. Копусь, Н. В. Сподарець, доценти Ж. Д. Горіна, М.А. Сокаль, В. І. Сподарець та ін.

Пріоритетне місце в житті факультету посідає робота з обдарованою молоддю. Студенти регулярно беруть участь у науково-практичних конференціях, перемагають у предметних олімпіадах, творчих конкурсах. На факультеті функціонує театральна студія проводяться Андріївські вечорниці, Шевченківські читання, ігрові шоу, національні українські свята тощо. Студенти факультету є багаторазовими переможцями конкурсу «Студентська осінь».

Історико-філологічний фахівців зі спеціальностей і спеціалізацій (освітніх програм):

· Середня освіта (Українська мова і література), додаткова спеціальність – Мова та література (англійська).

· Середня освіта (Українська мова і література), додаткова спеціальність – Позашкільна освіта.

· Середня освіта (Мова і література (російська), додаткова спеціальність – Мова та література (англійська);

· Середня освіта (Історія)

Після закінчення університету випускники працюють учителями української, російської та англійської мов, української та зарубіжної літератур, вчителями історії та викладачами історії, спеціалістами в засобах масової інформації (журналістами, дикторами, ведучими на радіо та телебаченні), перекладачами, перекладачами-референтами, державними службовцями.

Кваліфікацію вчителя української мови і літератури можна здобути за скороченим терміном навчання впродовж 3 років на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».

Адреса: Україна, 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 34, ІІ поверх

Телефон: +38-048-721-69-32

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Години прийому відвідувачів деканом історико-філологічного факультету

Кон Оленою Олександрівною:

понеділок – 14:00-16:00,

четвер - 14:00-16:00

Пустая синяя полоска

© 2017 Університет Ушинського