Юридична клініка Університету Ушинського

Мета та завдання юридичної клініки

Порядок надання правової допомоги

Напрями правової допомоги

Види правової допомоги

Новини

КонтактиВідповідно до Закону України «Про вищу освіту», Указу Президента України від 18 жовтня 2001 року №992 «Про Національну програму правової освіти населення», реалізуючи рекомендації Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення та з метою створення належних умов для набуття громадянами необхідного обсягу правових знань і навичок у їх застосуванні, надання безоплатної правової допомоги особам, які потребують соціального захисту та підтримки, зокрема неповнолітніх,  а також отримання здобувачами вищої освіти  старших курсів спеціальності 081 «Право» практичних навичок юриста, рішенням ученої ради Університету Ушинського від 27.02.2020 року була створена Юридична клініка Університету Ушинського.

Юридична клініка є структурним підрозділом Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського і здійснює роботу на основі чинного законодавства України, Статуту університету та Положення «Про юридичну клініку Університету Ушинського», затвердженого рішенням ученої ради університету від 27 лютого 2020 року, протокол № 7.

Основою функціонування юридичної клініки є поєднання інтересів громадян, що потребують правової допомоги і неспроможних оплатити послуги юриста, здобувачів вищої освіти, зацікавлених в отриманні практичних знань, які сприяють у майбутньому їх працевлаштуванню та кар’єрі.


 

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ЮРИДИЧНОЇ КЛІНІКИ 

  1. Метою Юридичної клініки є:

– Виховання нового покоління юристів, пов’язаного з формуванням розуміння соціально-орієнтованого змісту юридичної професії та усвідомлення ними правозахисної ролі правника у сучасному суспільстві.

– Практична підготовка та навчання майбутніх правників з дотриманням принципів верховенства права, прав і свобод людини, справедливості та людської гідності й поваги до них.

– Підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок студентів-правників Університету.

– Забезпечення доступу представників соціально вразливих груп суспільства (у першу чергу – неповнолітніх)  до правової допомоги.

– Формування правової культури громадян.

– Розширення співробітництва Університету із судовими та правоохоронними органами, органами публічної влади та адміністрування, з іншими установами та організаціями.

  1. Основні завдання Юридичної клініки:

– Надання здобувачами вищої освіти старших курсів, які беруть участь в діяльності Юридичної клініки (студентам-клініцистам), можливості набути навички практичної діяльності за фахом.

– Створення місць для проходження здобувачами вищої совіти навчальної, виробничої та інших видів практики.

– Сприяння студентам-правникам Університету в освоєнні практичних навичок надання правової допомоги населенню, інтерактивних методик навчання та аналізу правозастосовної практики.

– Надання громадянам безоплатних юридичних консультацій.

– Проведення заходів з правової освіти населення та підвищення рівня його правової культури.

– Сприяння вирішенню соціальних проблем на півдні України шляхом надання правової допомоги на безоплатній основі.

– Забезпечення можливості спілкування студентам-правникам під час освітнього процесу з фахівцями-практиками судових і правоохоронних органів, органів публічної влади та адміністрування з питань їх діяльності.

– Створення ефективного механізму обміну інформацією між населенням, засобами масової інформації та Юридичною клінікою, що дозволить оперативно реагувати на практичні потреби громадян.

  1. Відповідно до мети та завдань Юридичної клініки, для її повного та ефективного функціонування керівництво Юридичної клініки та Університету організовує й забезпечує:

– Проведення теоретичних і практичних занять за результатами діяльності Юридичної клініки.

– Проведення правопросвітницьких, правороз’яснювальних та інших навчально-практичних заходів.

– Надання безоплатної правової допомоги з питань захисту прав і свобод людини та організацій з усіх галузей права відповідно до чинного законодавства України.

– Підготовку й поширення публікацій для населення з актуальних правових питань.

– Співпрацю з представниками державних і недержавних органів та організацій.

– Участь у проведенні науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів та інших заходів з актуальних правових питань.

– Проведення роботи із систематизації й аналізу практики правоохоронних органів і судів України, практики Європейського суду з прав людини, інших міжнародних організацій.

– Співробітництво з юридичними клініками інших закладів вищої освіти України та країн світу.


 

ПОРЯДОК НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 

Правова допомога надається безкоштовно.

Юридична клініка надає правову допомогу студентами – консультантами, які не є професійними юристами, під головуванням керівника юридичної клініки.

Правова допомога надається громадянам, які відносяться до найменш забезпечених верств населення:

– пенсіонерам;

– інвалідам;

– учасникам бойових дій, АТО тощо;

– малозабезпеченим громадянам;

– багатодітним сім’ям;

– здобувачам вищої освіти;

– одиноким матерям (батькам);

– неповнолітнім громадянам України.


НАПРЯМИ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

– захист конституційних прав і свобод громадян;

– цивільне, трудове, аграрне, житлове, земельне, сімейне, міжнародне право та соціальне забезпечення;

– надання усних і письмових консультацій та пояснень з юридичних питань щодо чинного законодавства;

– допомога в оформленні позовних заяв, скарг та інших документів правового характеру;

– захист прав молоді та неповнолітніх.


 

ВИДИ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

– правові консультації;

– пошук правових норм;

– складання процесуальних і інших документів;

– інша правова допомога.


 Новини


 

Чекаємо Вас за адресою:

м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.

 

Графік роботи:

Вівторок, четвер з 15.00 до 17.00 год.

Консультації за попереднім записом.

 

Наші контакти:

Тел.: (048) 731-60-65

Е-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Керівник Юридичної клініки:

Долженков Олександр Федорович  – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри політичних наук і права  Університету Ушинського

 

 

Пустая синяя полоска

© 2024 Університет Ушинського

Please publish modules in offcanvas position.

asiaklub https://majubersama.b-cdn.net/slot-big-bass-amazon-xtreme.html https://majubersama.b-cdn.net/wolf-gold.html https://www.francisaviation.com/slot-great-rhino-deluxe/ https://www.francisaviation.com/slot-crypto-gold/ https://oicc.org/slot-power-of-thor-megaways/ https://oicc.org/mahjong-ways-3/ https://oicc.org/slot-online/ https://oicc.org/slot-mahjong-panda/ https://asianparalympic.org/game-sugar-rush/ https://asianparalympic.org/game-lucky-neko/ https://asianparalympic.org/game-gates-of-olympus/ https://oicc.org/meledak-jp-lucky-neko/ https://www.francisaviation.com/rtp-slot-pg-soft/ https://www.ysletadelsurpueblo.org/slot-gacor-deposit-dana/ https://www.stantonstreet.com/rtp-slot-tergacor/ https://asianparalympic.org/game-zeus-sensasional/ https://asianparalympic.org/rtp-live-tertinggi/ https://asianparalympic.org/daftar-akun-game-vip/ https://147.139.207.107/ https://8.215.31.229/ https://8.215.55.180/ https://147.139.212.232/ https://8.215.58.83/ https://147.139.182.39/ https://147.139.212.74/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/