Наукова робота

З 2020 року кафедра працює над темою «Теорія і методика підготовки майбутніх фахівців мистецького та мистецько-педагогічного профілю в контексті соціокультурної парадигми» (реєстраційний номер 0120U002017). Тема є міжкафедрально.

Відповідно до проблематики кафедри досліджуються проблеми, суголосні проблематиці наукових шкіл: 

Науково-творча школа доктора педагогічних наук, професора, завідувачки кафедри музичного мистецтва і хореографії Олени Євгенівни Ребрової «Художньо-ментальні процеси у мистецько-педагогічній освіті»;

Наукова школа доктора педагогічних наук, професора Галини Юріївни Ніколаї «Теоретико-методологічні та методичні засади мистецько-педагогічної компаративістики»;

Наукова школа доктора мистецтвознавства, професора Сергія Васильовича Шипа «Теорія музичної мови і семіотичні основи педагогічної герменевтики».

За темою дослідження викладачами кафедри надруковано:

У 2020 році: 10 статей у фахових виданнях України, 3 статті Web of Science; 15 тез і статей, 4 – зарубіжних.

У 2021 році: 14 статей у фахових виданнях України категорії Б;  1 стаття  надрукована у журналі Web of Science; 10 – в інших виданнях; 2 монографії; 3 навчальні посібника; 19 тез у збірках конференцій.

У 2022 році: 8 статей у фахових виданнях України категорії Б; 1 стаття  надрукована у журналі Web of Science; 2 монографії ISBN; 10 публікацій в збірках матеріалів конференцій.

У 2023 році: 17 статей у фахових виданнях України категорії Б; 2 - монографії ISBN; 1 – посібник;  2 статті в журналах Scopus; 1 – надрукована в зарубіжному виданні; 10 національних статей та 17 тез.

Найзначущі сукупні показники за науковою темою: 49 статей у фахових виданнях України категорії Б; 7 – у журнал Scopus, Web of Science; 6 монографій.

Захищено 1 кандидатську дисертацію викладачем Хмелевською І.О., завершують аспірантуру А.Терзі і Ю.Якуба.

За науковою темою захищено 18 аспірантських робіт та затверджено СВР для захисту ще двох аспірантів кафедри.


Монографії викладачів, посібники, методичні розробки представлено у репозитарії Університету Ушинського

Методологія і методи досліджень педагогіки мистецтва О.Реброва
Музична герменевтика: монографія С.Шип
Теорія художніх стилів: монографія    С.Шип
NIKOLAI G. YU. – doctor of pedagogical sciences, professor Features of the swiss methodological system of Emil Jacques-Dalcrosis // Music pedagogical concepts of the twentieth century: a monograph edited by prof. E.Tainel, compiler prof. V. Cherkasov           (підрозділ) Г.Ніколаї
Теоретичне дослідження художньо-ментального досвіду в проекції педагогіки мистецтва: монографія О.Реброва

img1 img1_2

Інформація про попередні наукові проєкти представлена в рішеннях вченої ради університету Ушинського

Рішення вченої ради:

1. За проєктом «Методологія та методика фахової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва і хореографії в контексті художньо-естетичних інновацій мистецької освіти» (номер державної реєстрації НДР: 0114U007160)» −  від 30 листопада 2017 року, протокол № 4 https://pdpu.edu.ua/upravlinnya/uchena-rada/rishennya-vchenoji-radi/2899-rishennya-vchenoji-radi-pnpu-imeni-k-d-ushinskogo-protokol-4-vid-30-listopada-2017-roku.html.

2. За проєктом «Теоретичні та методичні засади розвитку хореографічно-педагогічної освіти в Україні» (номер державної реєстрації НДР: 0115U002489 − від 28.11.2019, протокол №4. https://pdpu.edu.ua/upravlinnya/uchena-rada/rishennya-vchenoji-radi/4064-rishennya-vchenoji-radi-pnpu-imeni-k-d-ushinskogo-protokol-4-vid-28-listopada-2019-roku.html

Рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, затвердженим Наказом МОН України від 25.10.2023 року за №1309 (додаток 4) наукове видання «Південноукраїнські мистецькі студії», засновником якого є Університет Ушинського (м. Одеса), а головним редактором професор Г.Ніколаї включено до переліку наукових фахових видань України категорії «Б» за спеціальностями 011 - Освітні, педагогічні науки; 014 - Середня освіта; 025 – Музичне мистецтво.

img1_3

img1_4

Професор О.Реброва неодноразово рецензувала статті на платформі Sage Open та журналу  Psychology in the Schools, що входять до платформи Scopus


Методологічний семінар на факультеті музичної та хореографічної освіти: Україна - Польща

09.06.2022 та 28 листопада 2023 на факультеті музичної та хореографічної освіти відбулися методологічні семінари «Проблеми акредитації закладів вищої освіти в Україні та Польщі – на шляхах інтеграції», «Якість мистецької освіти в міжнародній проєкції».Науковий захід здійснено як міжнародний проєкт, у межах презентуються результати та оговорюватися актуальні питання вищої мистецької освіти в  навчальних закладах України та Польщі.

Проєкт започатковано також з метою активізації академічної мобільності між такими закладами як: Музичної академії імені І. Падеревського в Познані; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (факультет музичної та хореографічної освіти), Університет Григорія Сковороди в Переяславі.

Наукові конференції

З 2015 року було започатковано щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію «Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства». У конференції беруть участь як відомі науковці України, Німеччини, Біларусі, Китаю, Ізраїля, так і молоді вчені і студенти Еквадору, Китаю, Білорусі, Швеції, США та ін.

З нагоди 50-річного ювілею факультету музичної та хореографічної освіти у 2017 році було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегії підвищення якості мистецької освіти в контексті змін сучасного соціокультурного простору».

Було проведено такі науково-практичні конференції для молодих вчених та студентів

За 2022 і 2023 рік викладачі кафедри взяли участь в міжнародних конференціях (62 участі), зокрема 8 – за кордоном.

Таблиця участі викладачів кафедри у конференціях протягом 2022 та 2023 років

Сертифікати учасників конференцій


© 2024 Університет Ушинського
slot demo pg softdemo slot gratisslot demo pragmaticslot gacorasiaklubhksbetheylink macauklubheylink asiaklubheylink hksbet https://kientrucvadoisong.net/rahasia-gacor/ https://sipla.poltera.ac.id/main/ https://infolpse.gresikkab.go.id/files/ https://sipla.poltera.ac.id/data/ https://bakesbangpol.situbondokab.go.id/files/ https://journal.binadarma.ac.id/cache/data/ https://8.215.31.229/ https://8.215.55.180/ https://147.139.212.232/ https://147.139.212.74/ https://amantoto.cfd/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/