Вступ за ваучером

Ваучер - документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) рівня вищої освіти), спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

 

Право на одноразове отримання ваучера на навчання мають:

 • особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення пенсійного віку;
 • особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України у звʼязку із скороченням чисельності, штату або за станом здоровʼя до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років.
 • особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією проти України, до досягнення ними пенсійного віку, за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
 • внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
 • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
 • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
 • особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Перелік спеціальностей ДЗ «Південноукраїнського національного педагогічного університету ім.К.Д. Ушинського» для навчання за якими може бути виданий ваучер:

 • 012 Дошкільна освіта
 • 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)
 • 014.04 Середня освіта (Математика)
 • 014.08 Середня освіта (Фізика)
 • 053 Психологія
 • 231 Соціальна робота

Вартість ваучера згідно з Законом України «Про зайнятість населення» встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (тобто, на сьогодні - до 26840 грн.)

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообовʼязкового державного соціального страхування України.

 

Отримати ваучер можна в найближчому управлінні, відділі або філії Одеського ОЦЗ.

Рішення про видачу ваучера приймається протягом восьми днів, з моменту подання особою необхідних документів:

 • заяви, паспорту,
 • трудової книжки (для працюючих - колії, завіреної належним чином),
 • документу про професійно-технічну або вищу освіту;
 • реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття), з яких у присутності особи знімаються колії, що засвідчуються її підписом

Після отримання ваучера особа має право звернутися до обраного навчального закладу для укладання договору на навчання (зарахування до навчального закладу здійснюється на загальних підставах ).

Період використання ваучера для укладання з навчальним з навчальним закладом договору про навчання становить 90 днів (при цьому строк укладення договору про навчання на підставі ваучера продовжується на період дії карантину та 30 днів після його відміни).

За більш детальною інформацією щодо умов отримання ваучера можна звернутись до фахівців Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості за телефонами (048)705-50-47, (073)261-55-85 або звернутись за адресою: м. Одеса, вул. Ген. Петрова, буд.22в, 2 поверх, каб. 202

 

Законодавча база:

 1. Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер
 2. Перелік навчальних закладів, які мають право здійснювати діяльність у сфері вищої освіти та професійно-технічної освіти, для навчання в яких може бути виданий ваучер
 3. Закон України «Про зайнятість населення» (стаття 1, стаття 30)
 4. Постанова Кабінету Міністрів України від 20.03.2015 № 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці»
 5. Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07.09.2020 № 1716 «Про затвердження Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер»
 6. Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.11.2015  № 1151 «Про особливості запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266»

 

© 2024 Ushinsky University
https://147.139.212.232/ https://8.215.58.83/ https://147.139.182.39/ https://147.139.212.74/ https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-mahjong-gacor.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-luar-negeri.html https://hoston.blob.core.windows.net/juragan/slot-gacor-online.html https://simkatmawa.ubt.ac.id/V2/app-web/page/produk/demo-pragmatic/ https://sisdata.unpak.ac.id/uploads/sgacor/ https://ee.itk.ac.id/data/
https://slot-bonanza-terpercaya.powerappsportals.com/