Всеукраїнський етап ХṾІІ Міжнародного конкурсу «Міст китайської мови» проведено на Одещині

11 травня 2018 року в місті Одесі за підтримки Посольства Китайської Народної Республіки відбувся Всеукраїнський етап ХṾІІ Міжнародного конкурсу «Міст китайської мови», у якому взяли участь представники українських філій «Інститутів Конфуція» з Київського національного лінгвістичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського тощо. Метою конкурсу було підвищення рівня іншомовної підготовки студентів, збагачення внутрішнього світу майбутніх фахівців через опанування кращих зразків китайської культури та мови.

Серед почесних гостей конкурсу, що проходив у цьому році на базі Освітньо-культурного центру “Інститут Конфуція” Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, були Генеральний Консул Китайської Народної Республіки в м. Одесі, кандидат філологічних наук пані Чжао Сянжунь, Перший секретар Посольства КНР в України пан Ван Дацзюнь, Третій секретар Посольства КНР в Україні пан Лю Тай, директори філій “Інституту Конфуція” при закладах вищої освіти України з китайського боку. Українську сторону на конкурсі представляли ректор Університету Ушинського Олексій Якович Чебикін, Другий секретар Представництва Міністерства закордонних справ України в Одесі Варзацький Олександр Валерійович, заступник директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Стельмах Наталія Олександрівна, заступник директора Департаменту культури і туризму Одеської міської ради Крижалко Людмила Михайлівна, заступник начальника відділу інформаційно-інноваційних технологій Департаменту освіти та науки Одеської міської ради Язвінська Ірина Петрівна.

Усі події висвітлювалися провідними китайськими й українськими мас-медіа: Центральним телебаченням Китаю, газетою «Женьмiнь Жибао», Київською філією інформаційної агенції «Сiньхуа», регіональними телеканалами “А1”, “GTV”, інформагенціями “Причорномор`я”, “Південноукраїнський Медіа Холдінг” та ін.

Учасників Всеукраїнського конкурсу та гостей привітали ректор Університету Ушинського академік О. Я. Чебикін, Перший секретар Посольства КНР в України пан Ван Дацзюнь, Генеральний Консул Китайської Народної Республіки в м. Одесі пані Чжао Сянжунь і представник компанії «Чайна Харбор Інжиніринг Кампані Лтд».

Перший тур конкурсу передбачав презентацію монологу «Один світ – одна сім’я» й показ відеороликів про учасників. На другому турі було проведено комплексний лінгвокраїнознавчий тест. У заключній частині конкурсу під назвою «Шоу талантів» конкурсантам було запропоновано продемонструвати свої творчі досягнення в галузі китаєзнавства та відповісти на запитання журі. Отже, учасники співали китайські традиційні та сучасні пісні, танцювали, грали на музичних інструментах, відповідали запитання журі тощо.

Наприкінці конкурсу всі його учасники були нагороджені пам’ятними призами й почесними грамотами. За оцінкою журі конкурсу призові місця посіли:

1 місце – Рубан Єлизавета Павлівна (слухачка курсів лінгвокультурної підготовки Освітньо-культурного центру «Інститут Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського);

2 місце – Аракелова Карина Артемівна (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна) і Чернєва Анна Ігорівна (Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського);

3 місце – Жидков Данило Русланович, Кобзан Юлія Олегівна (Київський національний лінгвістичний університет) і Берсуцька Маргарита Янівна (Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського).

Усі призери конкурсу матимуть змогу поїхати на навчання до КНР, а переможець — представлятиме Україну на ХṾІІ Міжнародному конкурсі «Міст китайської мови».