20221214_213129 (1)14-15 грудня відбулася вже традиційна V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю студентів та молодих вчених «Південноукраїнські наукові студії», організатором якої є кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності та Південно-Українське відділення Соціологічної асоціації України (Голова – д. соц. н, проф. Олена Лісеєнко).

Конференція об’єднала представників різних ЗВО України в обговоренні глобальних проблем сучасності, стимулюванні публічних дебатів щодо викликів, які стоять перед суспільством в умовах сьогодення. До участі долучилися також студенти Аньхойського університету фінансів та економіки (Китай) в рамках україно-китайського освітньо-наукового проєкту «Освіта в глобалізованому суспільстві: філософія, менеджмент, культура (сучасні тенденції, економічні опції та міжнародні практики)» під головуванням к. філос. н. Катерини Ткаченко. Конференція проходила у змішаному форматі та об’єднала офлайн та онлайн учасників. З вітальним словом виступив завідувач кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності д.філос. н., проф. Євген Борінштейн. Надзвичайно цікавою була наукова розвідка д. соц. н, проф. Олени Лісеєнко на тему «Українське суспільство під час війни: соціологічні дослідження», яку вона представила на пленарному засіданні.

Блискучими були виступи аспірантів, зокрема, Юлії Міхальової та Віолети Світлицької (ОНП Філософія), студентів факультету іноземних мов Анни Іщенко «Свобода – це тягар, і ми вчимося його витримувати», Елеонори Попович «Людина поза світом – Бог чи звір?» (науковий керівник – Зоя Атаманюк, д. філос. н., доцент); Артема Сушко «Актуальні проблеми соціальної екології» (науковий керівник – Ганна Нівня, к. філос. н., доцент, Одеський державний університет внутрішніх справ). Цілим блоком доповідей стали наукові розвідки студентів за результатами навчальних соціологічних досліджень, що презентували здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти історико-філологічного факультету 2 курсу ОПП 014 Середня освіта. Українська мова і література: Катерина Шпілєвая «Ставлення українців до внутрішньо переміщених осіб», Єлизавета Педченко «Вплив соціальної реклами на людей під час війни», Валерія Швайка «Виїзд та життя українців за кордоном під час війни», Лариса Шелест «Проблема забезпечення військових під час повномасштабної війни в Україні» (Науковий керівник – Оксана Петінова, д. філос. н., професор).

Серед онлайн учасників слід відзначити доповіді студентів 4 курсу факультету іноземних мов ОПП Переклад – Тетяни Бикової та Дар’ї Кириченко; Овдієнко Валерії (Одеський університет внутрішніх справ). Серед виступів викладачів найбільшу дискусію викликала тема «Сучасне дистанційне навчання: проблеми та перспективи» (доц. Юлія Цибух, ОНУ імені І.І. Мечникова).

В конференції взяли участь представники таких ЗВО України як:

Маріупольський державний університет, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Рівненський державний гуманітарний університет, Хмельницький національний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Одеський державний університет внутрішніх справ, НУ «Одеські політехніка» та інші.

Теми, винесені на обговорення під час конференції, були надзвичайно актуальними, науковий захід об’єднав молодих цілеспрямованих людей, які під керівництвом науково-педагогічних працівників створюють творче наукове середовище через реалізацію успішних проєктів, орієнтованих на підтримку нових наукових ідей, інновацій та обмін знаннями.