Міжнародна конференція "Концепти соціокультурної трансформації сучасного українського суспільства"

125-26 травня в Університеті Ушинського відбулася VI Міжнародна конференція «Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства», організована кафедрою філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності. З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Університету Ушинського, доктор історичних наук Андрій Васильович Красножон, проректор з наукової роботи, доктор політичних наук Ганна В’ячеславівна Музиченко, доктор філософських наук, завідувач кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності Євген Борінштейн. Наукове співтовариство обговорило цілу низку проблемних аспектів трансформації сучасного суспільства. На пленарному засіданні прозвучало коло 20 доповідей.

Були порушені гостри питання розвитку соціогуманітарного знання в Україні за часи російської агресії, досвіду інших країн стосовно розвитку культури, мистецтва, особливостей професій культуролога і менеджера соціокультурної діяльності, зазначені проблеми синергетичного стану суспільства. З точки зору прогресу практичної філософії були досліджені особливості  соціокультурного існування людини.

Особливо увагу було привернуто до специфіці досвіду Німеччини. Доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Олег Павлович Васюта виступив з промовою «Регіональні особливості соціокультурної діяльності Баварії (ФРН): динаміка та тематичне наповнення». Кандидат філософських наук, Амбасадор родини Богдана Гаврилишина в Німеччині Олексій Олександрович Іванов розповів про синергію соціального буття в сучасному суспільстві. Пролунали цікаві презентації доктора філософських наук, професора кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова стосовно потенціалу «людини-діджиталеру» в умовах високошвидкісної зміни соціокультурного середовища та Ольги Євгеніївни Гончарової, кандидата філософських наук, доцента кафедри автомобільного транспорту та логістики Національного університету «Одеська політехніка» про «Концепт 12-мірної єдності соціокультурного середовища». Значна увага на пленарному засіданні була приділена питанням правової культури та правових відносин.

Особлива увага була привернута до виступів професора Олександра Єрьоменка, котрий проаналізував закономірності історії та аморально-нелогічні вчинки в. путіна та професора Євгена Борінштейна, котрий проаналізував правову культуру особистості та аномічні наслідки російського штзофашизму».

На пленарному засіданні були присутнє широке коло науковців, студенти спеціальностей 028 Менеджмент соціокультурної діяльності, 033 Філософія, 034 Культурологія та студенти інших спеціальностей, аспіранти.

Слід сказати слова подяки колективу кафедри філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності за організацію конференції, особливо доктору філософських наук Оксані Петінової та доктору філософських наук Зої Атаманюк за керівництво роботою секційних засідань конференції.

Конференція проходила у змішаному форматі із використанням платформи дистанційної роботи ZOOM, що дозволило долучитися численним учасникам.